[email protected] | (0216) 266 78 99 & 0532 472 86 45

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, 2015 yılı Temmuz ayında Üsküdar’da ilk Montessori okulu olarak kapılarını açmıştır. M.E.B. müfredatına uygun olarak çocukların psiko-motor, duygusal, bilişsel, sosyal ve dil gelişimini Montessori yöntemi ile desteklemekte ve geliştirmektedir.

280 m2 okul binası ve 240 m2 bahçeye sahip olup, açık ve kapalı oyun alanları ile birlikte çocuklara keyifle vakit geçirip oyun oynayabilecekleri bir ortam sunulmuştur. Okulumuz 66 öğrenci kapasitesine sahiptir. Sınıf içlerinde çocukların fiziksel erişimine uygun şekilde tasarlanmış açık raf sisteminde sunulan Montessori materyallerine ulaşması sağlanarak, çocuğa özgürce hareket etme ve çalışma olanağı sağlanmıştır.

Montessori eğitiminin yanısıra okulumuzda İngilizce, Müzik, Beden Eğitimi&Jimnastik, Dans dersleriyle öğrencilerin yabancı dil, spor, sanat, hareket eğitimi desteklemekte olup; her alanda çocukların gelişimini geliştirmektedir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında MEB ve Sağlık Bakanlığı denetimleri sonrasında Beyaz Bayrak sertifikasını almaya hak kazanan okulumuz 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde ise Beslenme Dostu sertifikası almıştır.

Doğa dostu olan okulumuz 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde TEMA vakfı ile ortak MİNİK TEMA projesini yürütmektedir.

 

Neden Ceviz Ağacı?
Ceviz Ağacı Dünyadaki en görkemli ağaçlar arasındadır. Meyve veren ağaçlar içerisindeki en büyük ağaçlardan ve en uzun ömürlü ağaçlardan bir tanesidir, 1000 yıl kadar ömürleri vardır.

Çocuğun 0-6 yaş arasında aldığı eğitim, ileride tüm yaşantısı boyunca onunla birlikte gelir. Bu nedenle okulumuzda inşa ettiği karakteri bir ceviz ağacı gibi uzun ömürlü olup, yaşamı boyunca meyve vermeye devam edecektir.

Maria Montessori konuyla ilgili şu sözleri ifade etmiştir;

“Hayatın en önemli dönemi üniversite çalışmaları değil, doğumdan altı yaşa kadar olan süredir. Çünkü bu, bir çocuğun gelecekte olacağı yetişkini inşa ettiği dönemdir. Sadece zeka değil, insanın bütün mümkün becerileri bu dönemde oluşur. Hiçbir yaşta çocuk, zekice bir yardıma, bu dönemde olduğu kadar ihtiyaç duymaz.”

Logomuz

  • Güneş sıcaklığı, aydınlığı, aynı zamanda rehber öğretmenlerin ışığını,
  • Ağaç doğayı, oksijeni aynı zamanda çocukların geleceklerini inşa ettikleri okulumuzu,
  • Çocuklar neşeyi, paylaşımı, dostluğu aynı zamanda Montessori eğitiminin 5 temel becerisini oluşturur.