[email protected] | (0216) 266 78 99 & 0532 472 86 45

Okulumuzda haftada iki gün psikoloğumuz tarafından rehberlik hizmeti verilmektedir.

Çağla Begüm Yüce

Merhabalar;

Ben Çağla Begüm YÜCE. 1989, İstanbul doğumluyum. Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden, 2012 yılında mezun oldum. Yine aynı üniversitenin “Klinik Pskoloji” bölümünde yüksek lisans eğitimimin şu an için tez aşamasında bulunuyorum.

Lisans eğitimim süresince hastanede, huzurevinde, işitme engelli çocuklarla, sokak çalışan ve yaşayan çocuklarla gönüllü olarak çalıştım. Lisans eğitimim sonrasında ise, özel bir anaokulunda yaklaşık 1.5 sene “sorumlu müdür ve psikolog” olarak görevimi sürdürdüm. Bu süre içerisinde, süpervizyon alarak danışan görmeye devam ederken, 2 yıl süren “Bağımlılık Eğitimimi” tamamladım.

Eğitimim süresince birçok kongre ve seminerlere katıldım, birçok projede yer aldım. Çeşitli sunumlar gerçekleştirdim. Yaklaşık 1.5 – 2 seneden beri aktif olarak danışan görmeye devam ederken, son 1 senedir de Bağımlılık Danışmanı Jale KERİMOL JOHNSON`un yanında asistanlık görevimi devam ettirmekteyim.

Mesleğim de “Bir şeyi yapacaksan yüreğinle yap, yoksa hiç yapma” felsefesiyle hareket ederken; sevgili velilerimize ise şöyle bir mesajım olacak: “Çocuklarınız için en güzel mirasınız, bağımlı çocuklar yetiştirmek yerine, bağımsız ve özgüvenli olan çocuklar yetiştirmek ve böylece gelecekleri için “sağlıklı” birey olmalarını sağlayabilmek olmalıdır.”

Sevgiyle Kalın